Forposta - Poczta nowej generacji

newsletter

Jeśli chcesz śledzić rozwój ForPOSTA S.A., jak również wdrażanie nowych usług oferowanych klientom, dołącz do naszego newslettera!

Zasady rozsyłania oraz wiecej informacji znajdą państwo na podstronie dotyczącej newslettera.

Trzymamy kciuki

Trzymamy kciuki - Prezes ForPOSTA

Szum medialny wynikający z przegranej Poczty Polskiej i  wygranej PGP w przetargu na obsługę korespondencji sądów i prokuratur jest zaskoczeniem? Jak ta sytuacja może wpłynąć na wizerunek alternatywnych w stosunku do Poczty Polskiej operatorów pocztowych? Wnioski?

 

Komentarz Pana Tomasza Kuśmierskiego - Prezesa Zarządu ForPOSTA

Szum medialny… nie, w zupełności, nie jest zaskoczeniem. Przewidzieliśmy taki scenariusz. Wiadomo, że w przypadku tak spektakularnych zamówień publicznych z punktu widzenia wartości i kalibru kontraktu oraz strategicznego dla Państwa obszaru usług zawsze pojawia się bezpośrednie zainteresowanie mediów tematem. Ale również podmioty bezpośrednio zainteresowane sprawą, np. przegrywające w takich sytuacjach pragną zainteresować opinię publiczną i piętnować nieuniknione problemy w przypadku tak dużej skali oraz poziomu komplikacji przedsięwzięcia.  Wszystko to dzieje się w kontekście rewolucji w sposobie wykonywania usług pocztowych, które wiąże się z zagrożeniami oraz możliwości jakie daje uwolniony rynek.

W przypadku PGP sytuacja o tyle jest trudna, że mimo współpracy z Inpost oraz Ruch z punktu widzenia dostępności punktów awizacyjnych trudno opinii publicznej zaakceptować taki właśnie model działania w przypadku korespondencji wrażliwej. Nie dziwi to jednak. Uważamy, że PGP zbyt wcześnie i pochopnie przystąpiło do takiego wyzwania nie dając sobie szansy na pełne przygotowanie. Mimo to trzymamy kciuki za powodzenie, za odwagę i przecieranie szlaków. To zawsze jest trudne.

 Wizerunek operatorów alternatywnych?

Generalnie może powodować pewne obawy, ale twierdzimy z przekonaniem, że nie w przypadku modelu współpracy jaki ForPOSTA oferuje swoim klientom. Nasze struktury odbierają przesyłki bezpośrednio u nadawcy i podejmują do skutku próby doręczenia korespondencji używając do tego celu szeregu narzędzi informowania oraz interakcji funkcjonujących już w najlepszych firmach branży kurierskiej. Dopiero w przypadku wyraźnej odmowy lub unikania podjęcia przesyłki przez odbiorcę trafia ona z powrotem do Nadawcy.

 Wnioski?

Jeden. Małymi łyżkami można się bardziej najeść  ... A tak poważnie, mając ogromne doświadczenie w realizacji zamówień publicznych (przez szereg lat nasza firma była głównym podwykonawcą Poczty Polskiej) wiemy doskonale jak bardzo wymagające są założenia  współpracy w przypadku kontraktów w tak wrażliwej sferze jak chociażby sądownictwo. Dlatego wypracowaliśmy bezpieczny i sprawdzony model działania, wykluczający potencjalne problemy związane chociażby z kwestią awizo. Konsekwentnie również realizujemy strategię współpracy z podmiotami biznesowymi oraz instytucjami w mniej newralgicznych obszarach. Kluczowe założenia to dywersyfikacja na bazie koncentracji na współpracę z tzw. segmentem średnim z punktu widzenia wolumenów do doręczeń.  Oczywiście obszar zamówień publicznych również nas interesuje, ale nie w takiej skali i nie w tak wrażliwym sektorze.

źródło: http://rynek-pocztowy.pl/wiadomosci/poczta/1029-trzymamy-kciuki-prezes-forposta