Forposta - Poczta nowej generacji

newsletter

Jeśli chcesz śledzić rozwój ForPOSTA S.A., jak również wdrażanie nowych usług oferowanych klientom, dołącz do naszego newslettera!

Zasady rozsyłania oraz wiecej informacji znajdą państwo na podstronie dotyczącej newslettera.

Duży sukces ForPOSTA!

Zarząd Forposta S.A. pochwalił się inwestorom realizacją ważnego punktu w swojej strategii rozwoju.

W Dokumencie Informacyjnym, jaki Forposta S.A. sporządziła na potrzeby wejścia na NewConnect, Spółka zawarła swą strategię rozwoju na lata 2012-2013. Głównym jej elementem było wdrożenie nowej usługi – Poczty Miejskiej i w kolejnym etapie – Poczty Międzymiastowej. M.in. na ten cel posłużyć miały środki pozyskane z emisji akcji serii B (było to ponad 5 mln zł).

W ostatnim komunikacie zarząd Spółki poinformował, że nastąpiło rozpoczęcie działań w ramach pełnego wachlarza usług Poczty Miejskiej i Międzymiejskiej. Pierwszą usługę Emitent będzie realizował w 49 byłych i obecnych miastach wojewódzkich. Chodzi o lokalne odbiory i doręczenie korespondencji oraz przesyłek pocztowych. Druga z nich to podobne usługi pomiędzy 49 miastami poprzez sieć lokalnych agentów i sortowni.

Spółka wprowadzi również inne usługi uzupełniające, m.in. dedykowanego listonosza (odbierze on całą korespondencję oraz wszelkie przesyłki z umówionego miejsca i o umówionym czasie), a także ekspresowe doręczenia (realizowane będą w kolejnym dniu roboczym po dniu odbioru w ramach Poczty Miejskiej i do 3 dni od nadania w przypadku Poczty Międzymiastowej).

Zarząd Emitenta przekonuje, że firma jest dobrze przygotowana do startu ze wspomnianymi wyżej usługami. Dostosowano zarówno system ERP, jak i aplikacje WEB dla klientów biznesowych. Spółka przeszkoliła i dokonała modelowych wdrożeń ogólnopolskich struktur operacyjnych i handlowych w zakresie proceduralnym i systemowym. 

Spółka znajduje się na NewConnect od 22 maja tego roku. Dotąd działalność Spółki była deficytowa. W przeciągu pierwszego i drugiego trymestru tego roku Emitent miał 491 tys. zł przychodów ze sprzedaży, 796 tys. zł straty operacyjnej i netto.

źródło:
http://www.debiutync.pl/homepage/newconnect24/16906-duzy-sukces-forposty