Forposta - Poczta nowej generacji

newsletter

Jeśli chcesz śledzić rozwój ForPOSTA S.A., jak również wdrażanie nowych usług oferowanych klientom, dołącz do naszego newslettera!

Zasady rozsyłania oraz wiecej informacji znajdą państwo na podstronie dotyczącej newslettera.

Nowa jakość usług pocztowych

09.10.2013

Nowa jakość usług pocztowych!*

Jeśli prowadzisz własną firmę lub zarządzasz przedsiębiorstwem, oczekujesz aby świadczone Tobie usługi były bezproblemowe. Oczekujesz usług o najwyższych standardach również w dziedzinie obsługi korespondencji. Długo oczekiwana liberalizacja rynku pocztowego pozwoliła na rozpoczęcie starań o Klienta Biznesowego także przez prywatnych operatorów pocztowych stawiających na jakość oraz nowe technologie.

Jednym z najdłużej działających prywatnych operatorów z ponad 12-sto letnim stażem na rynku pocztowym jest ForPOSTA S.A. Jako wieloletni, kluczowy podwykonawca Poczty Polskiej Spółka doskonale poznała realia i potrzeby rynku oraz Klienta Biznesowego. Wypracowała unikatowe rozwiązania operacyjne, redukujące zbędne koszty, przy zachowaniu wysokiej jakości oferowanych przez siebie usług. Jedną z ciekawszych nowości w usługach oferowanych przez Spółkę, jaka została udostępniona Klientowi Biznesowemu jest możliwość monitorowania całego procesu doręczeń, a także otrzymywania potwierdzeń doręczenia nawet listów zwykłych (sms, mail, system klienta)! ForPOSTA wprowadziła tym samym funkcjonalność, która dotychczas dostępna była jedynie dla usług doręczania paczek kurierskich. Klient przesyłając korespondencję strukturami ForPOSTA zyskuje pewność, że usługa została zrealizowana z jakością nie mającą odpowiednika na krajowym rynku pocztowym! Kreuje  to nową jakość w sferze usług pocztowych.

Usługę wyróżnia bezpłatna, prosta i szybka aplikacja, dzięki której klient biznesowy nada przesyłkę i może monitorować proces jej doręczenia. Priorytetem stworzenia oprogramowania była uniwersalność, dlatego uruchomienie systemu jest możliwe przy pomocy każdej przeglądarki internetowej. Aplikacja umożliwia obsługę w systemie one-click, ułatwiającą maksymalnie każdemu użytkownikowi organizację korespondencji w jednym miejscu. Klient nie musi prowadzić papierowej Książki Nadawczej i przeglądać wielu stron w celu odszukania jednej przesyłki.  Nad całym procesem czuwa dedykowany system ERP który w połączeniu ze znakowaniem unikatowym kodem kreskowym wszystkich przesyłek łącznie z listami zwykłymi. Rozwiązanie takie daje wymaganą pewność i jakość doręczeń. Dla ForPOSTA hasło „minimum zaangażowania Klienta” to przede wszystkim doświadczeni, sumienni listonosze działający w podobny sposób jak kurierzy w najlepszych firmach kurierskich. Osoby te doręczając korespondencję wyposażone są w nowoczesne urządzenia mobilne, dzięki czemu ich praca monitorowana jest w systemie ciągłym za pomocą GPS. Podobnie jak odbierający paczki kurierzy firm kurierskich, listonosze ForPOSTA operują na zasadzie odbiorów korespondencji bezpośrednio u Klienta.  Doręczenia nadań są potwierdzane na bazie pozycji GPS monitorowanych przez system. Potwierdzenia doręczeń określane są w czasie rzeczywistym i wysyłane bezpośrednio do klienta. Taka obsługa gwarantuje dotarcie we właściwe miejsce we właściwym czasie każdej przesyłki pocztowej.

Kolejnym atutem usług świadczonych przez ForPOSTA jest ekspresowa realizacja doręczeń, która w ramach usługi aglomeracyjnej następuje już w kolejnym dniu roboczym po odbiorze nadania. Tak krótki termin doręczeń możliwy jest dzięki 49 lokalnym sortowniom zlokalizowanym we wszystkich byłych i obecnych miastach wojewódzkich. W przypadku doręczeń międzymiejskich  realizacja doręczeń następuje w trzecim dniu roboczym po odebraniu nadania. Do dyspozycji każdego klienta pozostaje tzw. „opiekun operacyjny” oraz dedykowany Help Desk, który udziela kompleksowej pomocy z zakresu usług operatora rozwiewając wszelkie pytania lub wątpliwości.

Nie sposób zaznaczyć jak konkurencyjne ceny oferuje ForPOSTA w ramach świadczonych usług. Faktem jest, że proponowane ceny doręczeń należą do najniższych w kraju. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu automatycznych procesów doręczeń, ale przede wszystkim dzięki optymalizacji rejonizacji doręczeń. Dzięki długoletniej pracy na rzecz Poczty Polskiej zostały wypracowane procedury usprawniające pracę, dzięki czemu koszt jednostkowy w ramach doręczenia każdej przesyłki zdecydowanie maleje.

Warto podkreślić, że ceny nadań korespondencji i przesyłek są stałe zarówno w usłudze miejskiej (aglomeracyjnej) jak i międzymiejskiej. Co więcej, w cenie najtańszego listu zwykłego można nadać przesyłkę aż do 350g!  Stosując powyższe rozwiązania, nie sposób się oprzeć stwierdzeniu, że ForPOSTA kreuje Nową Jakość Usług Pocztowych w Polsce.

Wdrożone projekty wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne na każdym etapie obsługi korespondencji i przesyłek. Obrazują one bezpośrednio podejście firmy zgodne z własną misją jako Poczta Nowej Generacji.  Wyprzedzanie oczekiwań rynku to jedna z największych przewag konkurencyjnych ForPOSTA!

źródło:
http://rynek-pocztowy.pl/wiadomosci/poczta/942-nowa-jakosc-uslug-pocztowych