Forposta - Poczta nowej generacji

newsletter

Jeśli chcesz śledzić rozwój ForPOSTA S.A., jak również wdrażanie nowych usług oferowanych klientom, dołącz do naszego newslettera!

Zasady rozsyłania oraz wiecej informacji znajdą państwo na podstronie dotyczącej newslettera.

Uruchomienie usługi poczty miejskiej i międzymiejskiej

Zarząd Forposta S.A. informuje, że w dniu 4 listopada 2013 r. nastąpiło rozpoczęcie działań w ramach pełnego wachlarza usług Poczty Miejskiej i Poczty Międzymiejskiej. Tym samym Spółka zrealizowała główne cele strategii rozwoju na lata 2012-13 przedstawione w dokumencie informacyjnym, będące celem emisji akcji serii B.

Poczta Miejska będzie realizowana w 49 byłych i obecnych miastach wojewódzkich, polegająca na lokalnych odbiorach i doręczeniach korespondencji oraz przesyłek pocztowych.

Poczta Międzymiejska polega na odbiorach i doręczeniach korespondencji oraz przesyłek pocztowych pomiędzy 49 miastami wojewódzkimi realizowana przez sieć lokalnych agentów i sortowni.

Ponadto Spółka zaoferuje usługę dedykowanego dla klienta listonosza, który odbiera całą korespondencję oraz wszystkie przesyłki pocztowe z umówionego miejsca i o umówionym czasie. Uzupełnieniem oferty są ekspresowe doręczenia, które będą realizowane w kolejnym dniu roboczym po dniu odbioru w ramach usługi Poczty Miejskiej oraz do 3 dni od nadania w przypadku Poczty Międzymiejskiej.

Uruchomienie ww. usług zostało poprzedzone działaniami wdrożeniowymi zarówno w zakresie systemu wewnętrznego ERP, służącego do zintegrowanego zarządzania strukturami Spółki oraz obrotem korespondencji w skali kraju, jak i aplikacji WEB dla Klienta Biznesowego, przetestowano najnowocześniejsze urządzenia mobilne, które zostały zoptymalizowane pod kątem wydajnościowym i sprawdzone w czasie modelowych realizacji doręczeń testowej korespondencji w ramach Poczty Miejskiej i Międzymiejskiej. Dokonano też pełnego przeszkolenia oraz modelowych wdrożeń ogólnopolskich struktur operacyjnych i handlowych w zakresie zarówno proceduralnym i systemowym. Podpisano umowy dotyczących rozbudowy ogólnopolskiej sieci sprzedaży oraz obsługi PR i marketingu włączając w to programy lojalnościowe oraz budowę świadomości marki.

Jednocześnie z okazji uruchomienia Poczty Miejskiej i Międzymiejskiej w dniu 4 listopada 2013 r. Spółka organizuje w Warszawie o godz. 10.00 przy ul. Brackiej 9 konferencję prasową pt. Nowa Jakość Usług Pocztowych dla Nowoczesnego Biznesu.

Podstawa prawna:

§3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO

źródło:
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/883911,forposta-sa-uruchomienie-uslugi-poczty-miejskiej-i-poczty-miedzymiejskiej