Forposta - Poczta nowej generacji

newsletter

Jeśli chcesz śledzić rozwój ForPOSTA S.A., jak również wdrażanie nowych usług oferowanych klientom, dołącz do naszego newslettera!

Zasady rozsyłania oraz wiecej informacji znajdą państwo na podstronie dotyczącej newslettera.

Pocztowa konkurencja

31.07.2013

Kolejna sieć wchodzi do gry o rynek pocztowy. Czy ForPosta przebije InPost?

Zmiany na rynku pocztowym, które weszły w życie wraz z początkiem tego roku, spowodowały, że firmy świadczące usługi pocztowe mają coraz większe pole do działania i coraz śmielej rozwijają swoje sieci. Jedną z firm, która działa na rynku niezależnych operatorów pocztowych od ponad dekady jest ForPosta.

Listonosz ForPosta  wręczający listy pracownicy biura. Fot. ForPosta S.A.

Swoim zasięgiem ForPosta obejmuje obecnie ponad 30 polskich miast. W pierwszej fazie rozwoju placówki sieci mają pojawić się w 49 byłych i obecnych miastach wojewódzkich.

- Wielu operatorów przygotowywało się na moment uwolnienia rynku inwestując olbrzymie środki w infrastrukturę i wyposażenie licząc przy tym na olbrzymią stopę zwrotu inwestycji już od 1 stycznia 2013. Rynek w naszym kraju okazał się jednak bardzo konserwatywny i mimo liberalizacji Prawa Pocztowego przyrost przychodów operatorów niepublicznych będzie rozłożony w czasie. Nasza firma przesunęła moment wdrożenia nowych usług na drugi kwartał, kiedy dokonaliśmy już realnej oceny możliwości sprzedaży nowych usług – wyjaśnia Tomasz Kuśmierski, prezes zarządu ForPosta.

Swoim zasięgiem ForPosta obejmuje obecnie ponad 30 polskich miast. W pierwszej fazie rozwoju placówki sieci mają pojawić się w 49 byłych i obecnych miast wojewódzkich. Docelowo punkty ForPosta mają powstać w każdym mieście liczącym więcej niż 5 tys. mieszkańców. 
- Chcemy w dalszym ciągu rozbudowywać struktury naszej sieci i wdrożyć pełną gamę produktów pocztowych i kurierskich dedykowanych klientom biznesowym – zapowiada Kuśmierski.

We własny punkt ForPosta trzeba zainwestować od 4 do 10 tys. zł. Kwota inwestycji zależy od wielkości miasta oraz charakteru placówki (agencja lub sortownia). Lokal, w którym będzie działał punkt ForPosta musi znajdować się na parterze budynku, dobrze jeśli będzie mieścił się w biznesowej okolicy.

Każdy z partnerów otrzymuje wsparcie Regionalnych Menedżerów Operacyjnych, którzy pomagają wdrożyć się w standardy obowiązujące w ForPosta. Franczyzobiorca ma zagwarantowaną wyłączność terytorialną na obszarze danego miasta. Otrzymuje także dostęp do zintegrowanego systemu informatycznego umożliwiającego pełne zarządzanie świadczonymi usługami oraz niezbędne urządzenia. Właściciel przechodzi szkolenie produktowe i sprzedażowe, otrzymuje również wsparcie formalno-prawne. ForPosta zapewnia swoim partnerom materiały wizerunkowe, wyposażenie punktu obsługi klienta, firmowe ubiory dla kurierów i listonoszy.

(mak)

 

źródło:
http://franchising.pl/artykul/7900/pocztowa-konkurencja/